alpha innotec logo

Větrací jednotky

Problematika větrání v rekonstrukcích a novostavbách

Moderní domy jsou konstruovány jako velmi dobře utěsněné. Tím klesá spotřeba energie a náklady na energii. Tedy je to vlastně skvělá věc. Avšak bez přirozeného větrání štěrbinami a spárami zůstává venku i čerstvý vzduch. A to není vůbec dobré. Zabráněním úniků tepla okenními štěrbinami zároveň zabraňujeme vnikání čerstvého vzduchu do vnitřního prostředí. Z tohoto důvodu ve vnitřním prostředí narůstá vlhkost a množství škodlivin, jako je například CO2. V extrémním případě se díky vysoké vlhkosti mohou vytvořit plísně a zvýšená hladina CO2 má špatný vliv na lidské zdraví. Nedostatek čerstvého vzduchu má za následek únavu, časté zívání a při velkém nedostatku čerstvého vzduchu může vzniknout bolest hlavy.

Všem negativním vlivům se dá předejít řízenou výměnou vzduchu. alpha innotec Vám k tomu nabízí novou větrací techniku, díky které získáte čisté a zdravé prostředí za minimální finanční náklady.

Rekuperační jednotky pro centrální větrání

Pro účely centrálního větrání byly vyvinuty velice tiché a přesto výkonné rekuperační jednotky alpha innotec řady LG. Pasivní rekuperační větrací jednotka německého výrobce alpha innotec pracuje s vysoce výkonným protiproudým výměníkem se zpětným získáváním tepla až 96 %. Odvod a přísun vzduchu zajišťují ventilátory s energeticky optimalizovanými EC-motory. Díky extrémně nízké hladině hluku patří LG 317 TB k nejtišším výrobkům na trhu. Je ideální pro domy a byty, kde je požadováno rovnotlaké větrání (stejné množství přiváděného a odváděného vzduchu). Větrací jednotky řady LG spotřebovávají při vysokém stupni zpětného získávání tepla jen málo elektrické energie. Mohou být použita až do 270 m2 podlahové plochy (s průměrnou výškou 2,4 m) - v závislosti na požadované výměně vzduchu.

Rekuperační větrací jednotka alpha innotec LG 317

Rekuperační jednotky pro lokální (decentrální) větrání

Lokální, neboli decentrální rekuperační jednotky byly vyvinuty pro individuální větrání jednotlivých místností. Jejich hlavní výhodou jsou nižší pořizovací náklady a velice snadná instalace bez nutnosti vzduchotechnických rozvodů. V praxi to znamená, že lokální větrací jednotku nainstalujete přímo do obvodové zdi, bez jakýchkoli dalších komplikací. Z těchto důvodů se jedná o efektivní řešení v případě potřeby větrání v rekonstrukcích, nebo v případě požadavku na větrání pouze jedné nebo několika málo místností (například ložnice, kuchyň apod.).

Vzhledem k instalaci kompletního lokálního systému přímo v obytném prostoru je důležité zvolit co nejtišší řešení s dostatečným výkonem pro danou místnost. Podívejte se na novou lokální rekuperační jednotku alpha innotec LD 50, která je v provozu nejen téměř neslyšná, ale také má moderní design, který zapadne do každého interiéru.

Rekuperační jednotka LD 50 elegantně doplní Váš interiér.

Zaujaly Vás informace k větracím jednotkám? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: