Jak fungují větrací jednotky?

Čerstvý vzduch pomůže zlepšit Vaše životní prostředí

Venkovní vzduch je nasáván ventilátorem a filtrem se z něj odstraní prach, škodlivé látky a pyly. Systémem potrubí je následně rozváděn čistý vzduch do jednotlivých místností. Dalším systémem potrubí se vlhký a znečištěný vzduch odsává a vyfukuje do venkovního prostředí. V případě rekuperačních větracích jednotek prochází vzduch před „vyhozením“ teplého odváděného vzduchu přes výměník, kde předává své teplo čerstvému přiváděnému vzduchu, čímž se výrazně sníží potřeba energie k ohřátí venkovního vzduchu, což vede k výraznému snížení nákladů na vytápění. Dalším bonusem je nepřetržitý přísun čerstvého vzduchu do vnitřního prostředí, čímž je zamezeno tvorbě plísní a odvodu vlhkosti a dalších škodlivin z vnitřního prostředí. Využijte řízené výměny vzduchu pro Váš domov a zlepšete si podmínky pro Váš život.

Přívod a odvod větracího vzduchu

Aby bylo řízené větrání co nejúčinnější a Váš komfort co nejvyšší, je potřeba odvádět nejvíce znečištěný vzduch přímo od zdroje a nahrazovat ho čerstvým vzduchem. Z tohoto důvodu je ideální odvádět znečištěný vzduch z prostor nejvíce zatížených škodlivinami. Těmito prostory jsou obvykle toaleta, koupelna a kuchyně. Navíc odsátím vzduchu od zdroje nečistot zabráníme dalšímu šíření tohoto vzduchu do dalších prostor. Čerstvý vzduch naopak přivedeme do obytných prostor, jako jsou ložnice, dětské pokoje a obývací místnosti. Chodby potom slouží jako prostor k přesávání vzduchu z obytných prostor do prostor s větším znečištěním, odkud je vzduch odváděn, jak jsme se dočetli výše. K přesávání vzduchu obvykle postačují spáry vnitřních dveří, nebo prostory pod dveřmi, které nejsou tak těsné, jako je tomu v případě oken.

Přívod větracího vzduchu do vnitřního prostředí + odvod odpadního vzduchu

Níže naleznete schéma systému větrání s přiváděným a odpadním vzduchem (rovněž s možností zemního tepelného výměníku).

Schéma rekuperace s odvodem a přívodem vzduchu


Zaujaly Vás informace k větracím jednotkám? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: