Tepelná čerpadla

Tichá a účinná cesta k vytápění, ohřevu vody i chlazení

Instalace tepelného čerpadla u rodinného domu

Tepelná čerpadla využívají pro svoji funkci sluneční energii naakumulovanou v okolním prostředí. Tuto energii čerpají z venkovního vzduchu (systém vzduch/voda) nebo prostřednictvím zemních kolektorů či vrtů přímo ze země (systém země/voda). Nejúčinnější, kvalitní tepelná čerpadla dokáží získat z okolního prostředí přes 80 % potřebné energie, zatímco zbývající část, nutnou pro jejich provoz, je nutné dodat v podobě elektrické energie. Více informací k funkci tepelného čerpadla.

Spolehlivé, úsporné a komfortní řešení

V současné době představují tepelná čerpadla spolehlivé, technologicky vyladěné zdroje tepla pro vytápění, ohřev teplé vody i chlazení téměř ve všech typech objektů (rodinné domy, bytové domy i rozsáhlé průmyslové a jiné stavby). Za rychlým nárůstem instalací tepelných čerpadel v posledních letech stojí jejich schopnost dosahovat vysokých úspor na vytápění, nízké nároky na údržbu i vysoce komfortní regulace topení. Při vhodném návrhu se nachází návratnost tepelného čerpadla ideálně v rámci 5 až 10 let, zatímco orientační životnost kvalitního výrobku je 20 let.

S čím lze tepelná čerpadla kombinovat?

Účinnost tepelného čerpadla je tím vyšší, čím nižší je rozdíl mezi teplotami zdroje tepla a vstupem do topného systému. Proto je pro kombinaci s tepelnými čerpadly nejvhodnější nízkoteplotní podlahové topení. Při rekonstrukcích rodinných domů i jiných objektů je samozřejmě možné ponechat například již existující radiátory, přičemž už při návrhu a výběru tepelného čerpadla je nutné přihlédnout k budoucímu provozu a potřebným výstupním teplotám.

Referenční instalace tepelných čerpadel

Podívejte se na referenční instalace tepelných čerpadel, případně zhlédněte také videa z jejich návštěv. Společně s našimi kvalifikovanými instalačními partnery Vám rádi zpracujeme nabídku zdarma.

Zaujaly Vás informace k našim tepelným čerpadlům? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: