Tepelná čerpadla

Tichá a účinná cesta k vytápění, ohřevu vody i chlazení

Rozsáhlá řada tepelných čerpadel alpha innotec

Tepelná čerpadla využívají pro svoji funkci sluneční energii naakumulovanou v okolním prostředí. Tuto energii čerpají z venkovního vzduchu (systém vzduch/voda) nebo prostřednictvím zemních kolektorů či vrtů přímo ze země (systém země/voda). Nejúčinnější, kvalitní tepelná čerpadla dokáží získat z okolního prostředí přes 80 % potřebné energie, zatímco zbývající část, nutnou pro jejich provoz, je nutné dodat v podobě elektrické energie. Více informací k funkci tepelného čerpadla.

Spolehlivé, úsporné a komfortní řešení

V současné době představují tepelná čerpadla spolehlivé, technologicky vyladěné zdroje tepla pro vytápění, ohřev teplé vody i chlazení téměř ve všech typech objektů (rodinné domy, bytové domy i rozsáhlé průmyslové a jiné stavby). Za rychlým nárůstem instalací tepelných čerpadel v posledních letech stojí jejich schopnost dosahovat vysokých úspor na vytápění, nízké nároky na údržbu i vysoce komfortní regulace topení. Při vhodném návrhu se nachází návratnost tepelného čerpadla ideálně v rámci 5 až 10 let, zatímco orientační životnost kvalitního výrobku je 20 let.

S čím lze tepelná čerpadla kombinovat?

Účinnost tepelného čerpadla je tím vyšší, čím nižší je rozdíl mezi teplotami zdroje tepla a vstupem do topného systému. Proto je pro kombinaci s tepelnými čerpadly nejvhodnější nízkoteplotní podlahové topení. Při rekonstrukcích rodinných domů i jiných objektů je samozřejmě možné ponechat například již existující radiátory, přičemž už při návrhu a výběru tepelného čerpadla je nutné přihlédnout k budoucímu provozu a potřebným výstupním teplotám.

Systémy vzduch/voda i země/voda

Nabídka německých tepelných čerpadel alpha innotec se vyznačuje širokým spektrem produktů v provedení vzduch/vodazemě/voda. Předností je jejich všestrannost pro vytápění, ohřev vody, větrání, chlazení i pro kombinaci se solárními kolektory. Typickým příkladem jsou nástěnná tepelná čerpadla vzduch/voda LWD s výstupní teplotou až 70 °C a extrémně nízkou hlučností 45 dB(A).

 

Německá kvalita

Tepelná čerpadla značky alpha innotec jsou již od roku 1992 vyvíjena a vyráběna v německém Kasendorfu. Vysoké kvalitativní standardy a přísná kontrola jakosti vedly k udělení značky kvality Q. Tzv. Pečeť kvality mj. zajišťuje ověření parametrů v nezávislé zkušebně s tolerancí pouze 5 %. Nová generace tepelných čerpadel alpha innotec země/voda, představená v roce 2015, vyhrála cenu GRAND PRIX za skvělé parametry, inovativní technologie a řešení.

Ovládání přes internet zdarma

Všechna naše tepelná čerpadla lze ovládat pomocí internetu zdarma (tarif Home). Samozřejmostí je ovládání systému vytápění nejen přes Váš notebook nebo PC, ale také pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Pro zvýšení Vašeho komfortu se může na tepelné čerpadlo alpha innotec vzdáleně připojit také náš technik a sledovat jeho provoz na dálku.

Referenční instalace tepelných čerpadel

Podívejte se na referenční instalace tepelných čerpadel, případně zhlédněte také videa z jejich návštěv. Společně s našimi kvalifikovanými instalačními partnery Vám rádi zpracujeme nabídku zdarma.

Zaujaly Vás informace k našim tepelným čerpadlům? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: