Referenční instalace tepelných čerpadel

Rodinné domy, průmyslové instalace, bytové i panelové domy

Kotelna bytového domu s tepelným čerpadlem vzduch/voda

Díky širokému sortimentu tepelných čerpadel alpha innotec je oblast jejich použití velmi rozsáhlá. Tepelná čerpadla alpha innotec nabízí řešení pro úsporné vytápění všech typů budov. Na následujících řádcích Vám představíme některé instalace v České republice.

Vytápění administrativního objektu v kombinaci se solárními kolektory

Jedním z objektů, kde byla instalována tepelná čerpadla alpha innotec je rekonstrukce kancelářského a skladového areálu v Praze 9. Tepelná čerpadla vzduch/voda LW 250A vytápějí tento objekt v kombinaci se solárními kolektory a jako bivalentní zdroj je zde použito CZT.

Profesionální tepelné čerpadlo LWD pro vytápění a chlazení areálu školy

Základní škola v obci Líbeznice byla rozšířena o nový pavilon. Jako zdroj tepla bylo zvoleno profesionální tepelné čerpadlo alpha innotec země/voda SWP 581 se zemními vrty. Systém je řízen prediktivní regulací a kombinován s aktivací betonového jádra. Lze ho využívat nejen pro vytápění, ale v letních měsících také pro chlazení.

Kotelna s tepelným čerpadlem země/voda SWP

Vytápění a ohřev vody v panelovém bytovém domě

Dalším příkladem instalace je panelový bytový dům v Jablonci nad Nisou se 72 bytovými jednotkami, kde byla instalována kaskáda 3 tepelných čerpadel vzduch/voda pro vnitřní instalaci alpha innotec LW 310. Tepelná čerpadla jsou připojena ke stávající otopné soustavě a slouží zároveň pro přípravu teplé vody.

Tepelné čerpadlo LWD pro vytápění a ohřev vody v rodinném domě

Nástěnné tepelné čerpadlo vzduch/voda LWD instalované v novostavbě rodiného domu splňuje Vaše nejnáročnější představy o tepelných čerpadlech. Hluk z tepelného čerpadla LWD dosahuje maximální hodnoty 45 dB a výstup topné vody je možný až 70 °C.

Profesionální tepelná čerpadla SWP pro vytápění školy

V rámci snižování nákladů ve školách byla instalována dvě tepelná čerpadla SWP 670 země/voda s podporou solárních kolektorů v základní a mateřské škole Na Podskalí - Lukavec. Teplo ze země se zde generuje z celkem 24 vrtů o celkové délce 2,3 km. Instalací tepelných čerpadel se solárními kolektory se takto ušetří 66 % energie. Jako bivalentní zdroj v tomto případě slouží původní kotle na LTO.

Vytápění a ohřev vody v tenisové a badmintonové hale

Pro vytápění a přípravu teplé vody v tenisové a badmintonové hale Sprint - Brno byla instalována kaskáda 7 tepelných čerpadel vzduch/voda pro venkovní instalaci LW 330 A. Každé tepelné čerpadlo má výkon 33 kW. K tepelným čerpadlům jsou instalovány akumulační zásobníky s celkovým objemem 2000 l. Bivalentním zdrojem energie je elektrokotel.

Kaskáda tepelných čerpadel pro vytápění komplexu bytových domů

Pro instalaci tepelných čerpadel alpha innotec do novostavby se rozhodli investoři při výstavbě tří bytových domů v Praze 5 - DalejkaV tomto případě je instalováno 12 tepelných čerpadel vzduch/voda pro vnitřní instalaci LW 250 celkem v šesti kaskádách. Každá z kaskád tak dosahuje celkového výkonu 50 kW a pro nejchladnější dny v roce je instalován jako bivalentní zdroj elektrokotel.

Rekonstrukce kotelny v panelovém domě

Pro instalaci tepelných čerpadel do stávájící kotelny se rozhodli při rekonstrukci i obyvatelé panelového domu v Českých Velenicích. Do této kotelny byla instalována kaskáda složená ze dvou tepelných čerpadel vzduch/voda pro vnitřní instalaci LW 330. Každé tepelné čerpadlo má výkon 33 kW a bivalentním zdrojem je elektrokotel

Reference dalších objektů, zejména rodinných domů, naleznete ve fotogalerii pod textem s krátkým popisem u každé z nich.

 

Máte zájem o představení dalších referenčních instalací i o jejich případnou návštěvu? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: