Pečeť kvality Q pro tepelná čerpadla

Přestože jsme schopni vyrobit ročně až 50.000 tepelných čerpadel, není tepelné čerpadlo od firmy alpha innotec vyrobeno bez osobního přístupu. Naopak: vedle nejmodernějších inženýrských vědomostí a intenzivního vývoje za ním stojí především poctivé řemeslo. Každé tepelné čerpadlo je vyhotoveno s obrovskou pečlivostí a prochází přísnou kontrolu jakosti. Nejen to jsou důvody, proč naše tepelná čerpadla nesou značku kvality Q.

Národní pěčeť kvality byla přidělena pro následující řady tepelných čerpadel alpha innotec:

Pečeť kvality

Aby bylo možné přidělit značku kvality (evropské asociace tepelných čerpadel) EHPA, musí tepelné čerpadlo splňovat kritéria testu EHPA a distributor musí zajistit definované úrovně služeb.

Z klíčových požadavků to jsou :

a) shoda všech hlavních komponentů a soulad s mezinárodními  a  vnitrostátními předpisy a nařízeními (CE)

b) minimální hodnotu topného faktoru (COP) definované pro jednotlivé systémy takto (údaj udávaný výrobcem může mít maximální toleranci vůči naměřeným hodnotám 5%:

- země/voda: B0/W35 - 4,3
- voda/voda: W10/W35 - 5,1
- vzduch/voda: A2/W35 - 3,1

Údaje podle platné normy EN 14511, při parametrech A2/W35.

c) potvrzení hladiny akustického výkonu.

d) existence prodeje a distribuce, plánování, servis a provozní dokumenty v místním jazyce země, kde je tepelné čerpadlo distribuováno.

e) existence fungující sítě péče o zákazníka v oblasti servisu, která umožňuje 24 hodinovou reakční dobu na řešení stížnosti spotřebitelů.

f) dvouletá plná záruka, která musí obsahovat prohlášení o tom, že na tepelné čerpadlo budou  k dispozici náhradní díly po dobu nejméně deseti let.

Tato značka je přidělována národní komisí při České asociaci pro využití tepelných čerpadel (AVTČ).

Výrobce alpha innotec disponuje pečetí kvality pro svoje tepelná čerpadla v Německu, Švýcarsku a nyní i v České republice. Parametry jsou nezávisle ověřovány mj. v testovacím centru tepelných čerpadel ve městě Buchs (Švýcarsko, www.wpz.ch). Ověřování tepelných výkonů, topných faktorů, hlučnosti a bezpečnosti. K dispozici tabulky výsledků zkoušek.

Zaujaly Vás informace k udělené značce kvality Q? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: