Regulace pro systémy Roth

 

regulační stanice Roth

Idea systému

Při koncepci energetického systému pro technická zařízení budov by mělo být základní ideou poskytování příjemného klimatu - tepelné pohody. Systém pro vytápění a chlazení, vyvinutý firmou Roth nabízí řešení pro sezónní požadavky a pro požadavky uživatelů. V chladných ročních obdobích se nízkoteplotní plošné vytápění stará o příjemné, hřejivé teploty místností. V letním období se vytápěcí trubky systému Roth, integrované v konstrukci podlahy, starají o příjemné chlazení.

 

Vytápění v zimě

Díky velkoplošnému, rovnoměrnému předávání tepla se pro uživatele nastaví příjemný, téměř ideální profil teplot v místnosti. Se svými systémově podmíněnými nízkými teplotami vody pro vytápění je tento systém přímo předurčen pro kombinaci výroby tepla, která je šetrná k životnímu prostředí a šetří energii, s technikou nízkých teplot a hodnot spalování, jakož i s alternativními zdroji energie.

 

Chlazení v létě

Rovnoměrné chlazení místnosti bez nepříjemných závanů probíhá formou chlazení sáláním přes topné trubky systému Roth, které jsou integrované do konstrukce podlahy. Regulace systému pro vytápění a chlazení Roth je dimenzována tak, že se pro optimální pohodu uživatele může při chladícím provozu zabránit kritickému poklesu teploty plochy podlahy pod 19 °C podle DIN 1946 a vertikálnímu posunu mezi relevantními body měření (0,1 — 1,1 m) o dva stupně Kelvina. Aby se efektivně zabránilo kondenzaci, způsobenou zvýšenou vlhkostí vzduchu v místnosti v závislosti na počasí, je integrována kontrola rosného bodu. Výroba chladící vody může probíhat přes vytápěcí trubky systému položené v zemi, tepelné čerpadlo, chladící agregát nebo povrchovou vodu, atd.

 

Regulátory Roth řady Basicline

Zaujaly Vás informace k regulační technice Roth? Chcete se dozvědět něco více od našeho specialisty? Zanechte nám zde svůj kontakt a my se Vám ozveme.


Jméno:
E-mail:
Telefon: (chcete-li být kontaktováni telefonicky)
Region:
Vaše sdělení:
Zadejte aktuální rok: