Logo RothKonstrukce zásobníků vody Quadroline

Půdorysná plocha

Zásobníky Roth Thermotank Quadroline využívají efektivně každý centimetr prostoru na ploše 650 x 650 mm (objem 325 l), 780 x 780 mm (objem 500 l) a 1090 x 970 mm (objem 800 l).

Dokonce i největší 800litrová varianta zásobníku projde dveřmi o šířce 80 centimetrů!

Konstrukční řešení

Každý zásobník je dodáván se skořepinovou EPS izolací s velice nízkou tepelnou vodivostí. Čtvercová základna zásobníku umožňuje instalaci do jedné roviny se stěnou a zajišťuje nejvyšší možné využití prostoru. Všechny typy zásobníků mají odnímatelnou izolaci, čímž je ve spojení s nízkou hmotností zajištěn snadný transport také do těžko přístupných míst.

Zásobníky Roth Quadroline jsou již z výroby připraveny na připojení. Příruby se nacházejí v úrovni vrchního a spodního izolačního prstence a jsou optimalizované pro zamezení tepelných ztrát nechtěnou cirkulací.

Konstrukční řešení zásobníku Roth Thermotank Quadroline

Roth zásobník vody Quadroline nabízí variabilitu v hydraulickém zapojení

Příprava teplé užitkové vody je v zásobníku Quadroline řešena průtočným způsobem v integrovaném nerezovém výměníku. Tím je zabráněno množení bakterií v zásobníku a voda se ohřívá pouze ve chvíli, kdy ji opravdu potřebujete. Energie pro ohřev může být dodána tepelným čerpadlem, klasickým kotlem nebo solárním systémem.

Roth získal cenu Homesolute Award v kategorii životního prostředí a X Plus Award za vysokou kvalitu, design a funkčnost. Porota cen X Plus ocenila nádrž Quadroline jako „Produkt roku 2012“.

Efektivní uchování energie

Zásobníky Quadroline mají díky speciální konstrukci minimalizované tepelné ztráty a naakumulované teplo uchovají ve srovnání s běžně používanými zásobníky opravdu dlouhou dobu.

Jednotlivé varianty zásobníků (325–800 litrů) nalezete v našem online katalogu