V Německu otevřeno moderní technologické centrum

PÁTEK, 24.Červenec

V německém Kasendorfu, přibližně 100 km za českými hranicemi, bylo otevřeno moderní výzkumné, vývojové a testovací centrum určené pro tepelná čerpadla alpha innotec a další produkty společnosti ait-deutschland GmbH.

Investice do výstavby nového technologického centra přesáhly 4 miliony eur. Jeho vybavení umožňuje přímo v Kasendorfu vedle samotného vývoje produktů také provádění kompletních zkoušek, odpovídajících požadavkům mezinárodních norem a certifikací. Technologické centrum skýtá rozsáhlé možnosti pro další optimalizaci produktů a vytváří tak podmínky pro splnění současných i budoucích nároků zákazníků.

Na ploše 1600 m2 se nachází nespočet zařízení nejvyšší technologické úrovně, která jsou schopna testovat veškeré produkty do nejmenšího detailu. Najdete tu 6 klimatických komor, 2 akustické komory, strojovnu s 5 solankovými zásobníky o objemu 21 000 litrů, celkem 26 testovacích míst a další prostory.

Testování spolehlivosti

Během několika týdnů testování je ve speciální místnosti simulován kompletní životní cyklus nové řady alpha innotec alterra

stanoviště testování spolehlivosti

Klimatické komory

Funkčnost tepelných čerpadel je testována při teplotách od -25 °C do +50 °C. Výsledky zkoušek jsou využity pro optimalizaci provozu.

klimatické komory

Akustické komory

Tepelné čerpadlo LWD prochází v akustické komoře testy hlukových emisí. Měření odpovídají normě DIN EN 12102.

Akutická komora

Další prostory

Dvoupodlažní budova skýtá mnoho dalších prostor, jako například elektrodílnu, zkušebnu pro zásobníky, venkovní testovací stanoviště nebo řídicí centrum.

Sledujte všechny aktuality online na našem Facebooku!

budova technologického centra

 

elektrodílna